installation - en to hr translation catalogue (17 entries)

en: &Start YaST Control Center
hr: &Start Yast Kontrolni centar

en: &Close
hr: &Zatvori

note: Label for the button that confirms startint the installation
en: &Install
hr: &Instaliraj

note: progress stages
en: Prepare system for initial boot
hr: Pripremam sustav za inicijalno podizanje

note: Final message after all packages from CD1 are installed and we're ready to start (boot into) the installed system Message that will be displayed along with information how the boot loader was installed
en: Now booting your system...
hr: Sada podižem vaš sustav...

note: label for radio button 1, New installation
en: New &installation
hr: Nova &instalacija

note: label for radio button 2, update
en: &Update an existing system
hr: &Promjena postojećeg sustava

note: message above radiobuttons (installation/update)
en: Please select
hr: Molimo odaberite

note: caption for dialog "Release Notes"
en: Release Notes
hr: Otpusne zabilješke

note: Progress bar that displays overall progress in this dialog
en: Progress
hr: Napredak

note: The final LogView line to be displayed after SuSEconfig etc. is done.
en: Done.
hr: Završeno.

note: this is a heading
en: Dummy
hr: Neznalica

en: &Change...
hr: &Promjeni...

note: VENDOR: main screen heading
en: Vendor Driver CD
hr: CD od proizvođača sa upravljačkim programom

note: VENDOR: cant mount /dev/cdrom popup
en: Please insert the vendor CD-ROM
hr: Molimo ubacite CD-ROM proizvođača

note: VENDOR: dialog heading
en: Installing driver...
hr: Instaliram upravljački program...

note: VENDOR: message box with number of drivers installed
en: Installed %1 drivers from CD
hr: Instalirano %1 upravljačkih programa sa CD-a
