online-update - en to el translation catalogue (100 entries)

en: Scheduled Online Update Enabled
el: Η Προγραμματισμένη Ενημέρωση Online είναι Ενεργοποιημένη

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Daily at %1:%2
el: Καθημερινά  στις %1:%2

en: Only Download Patches
el: Λήψη Διορθώσεων μόνο

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Cannot fetch remote server list. Only user-defined patch
    sources will be available.
    
    Possible solution:
    Check network connection.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη λίστας απομακρυσμένων διακομιστών. Μόνο πηγές διορθώσεων 
    ορισμένες από τον χρήστη θα είναι διαθέσιμες.
    
    Πιθανή λύση:
    Ελέγξτε τη σύνδεση δικτύου.

en: Unable to read server list from disk.
el: Αδυναμία ανάγνωσης της λίστας διακομιστών από το δίσκο.

en: Could not write server list to disk.
el: Αδυναμία εγγραφής της λίστας διακομιστών στο δίσκο.

en: Error getting servers.
el: Σφάλμα λήψης διακομιστών.

en: YaST2
    Initializing ...
el: YaST
    Αρχικοποιείται ...

en: Selection
el: Επιλογή

note: dummy message, which will be used in the future, but have to be translated into other languages.
en: Dialing....
el: Κλήση....

en: Hang up....
el: Κλείσιμο.....

en: Could not dial to the Internet. Check your settings.
el: Δεν μπόρεσα να πραγματοποιήσω κλήση στο Διαδίκτυο. Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις σας.

en: Could not dial to the Internet. Connect manually.
el: Δεν μπόρεσα να πραγματοποιήσω κλήση στο Διαδίκτυο. Παρακαλώ συνδεθείτε χειροκίνητα.

en: Error occured while closing the connection to the Internet.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά το κλείσιμο της σύνδεσης από το Διαδίκτυο.

en: Do not show this message again.
el: Μην εμφανίσεις αυτό το μήνυμα ξανά.

en: Skip
el: Παράβλεψη

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: The package "%1" is not a SuSE package.
    Install anyway?
el: Το πακέτο "%1" δεν είναι πακέτο SuSE.
    Εγκατάσταση παρόλα αυτά;

en: There is no connection to the Internet. Trying to connect.
el: Δεν υπάρχει σύνδεση στο Διαδίκτυο. Προσπάθεια για σύνδεση.

en: Cannot check the packages because no GPG configuration
    or key has been found. SuSE cannot guarantee that the
    packages were created by SuSE.
el: Δεν μπόρεσα να ελέγξω τα πακέτα διότι δεν βρέθηκε ρύθμιση 
    ή κλειδί GPG. Η SuSE δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι
    τα πακέτα δημιουργήθηκαν από τη SuSE.

en: YOU Automatic Mode Setup
el: Ρύθμιση Αυτόματης Εγκατάστασης YOU

en: Automatic update is executed by a daily cronjob. 
    A network connection must be available when
    the update takes place.
el: Η αυτόματη ενημέρωση εκτελείται καθημερινά μέσω ενός cronjob. 
    Μια σύνδεση δικτύου πρέπει να είναι διαθέσιμη όταν η
    ενημέρωση πραγματοποιείται.

en: Enable Automatic Update
el: Ενεργοποίηση Αυτόματης Ενημέρωσης

en: Time when update is performed:
el: Χρόνος κατά τον οποίο εκτελείται η ενημέρωση:

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: No details available.
el: Καμία λεπτομέρεια διαθέσιμη.

en: &Details <<
el: &Λεπτομέρειες <<

en: &Details >>
el: &Λεπτομέρειες >>

en: Error
el: Σφάλμα

en: Try again
el: Δοκιμή Ξανά

en: Skip Patch
el: Παράβλεψη διόρθωσης

en: Skip All
el: Παράβλεψη Όλων

en: Abort Update
el: Ματαίωση Ενημέρωσης

en: Warning
el: Προειδοποίηση

note: Warning text for aborting the update before a patch is installed
en: If you abort the installation now, no patch will be installed.
    Your installation will remain untouched.
el: Αν ματαιώσετε την εγκατάσταση τώρα, καμία διόρθωση δεν θα εγκατασταθεί.
    Η εγκατάσταση σας θα παραμείνει άθικτη.

note: Warning text for aborting if some patches are installed, some not
en: Patch download and installation in progress.
    If you abort the installation now, the update is incomplete.
    Repeat the update, including the download, if desired.
el: Το κατέβασμα και η εγκατάσταση διορθώσεων βρίσκονται σε πρόοδο.
    Αν ματαιώσετε την εγκατάσταση τώρα, η ενημέρωση θα μείνει ανολοκλήρωτη.
    Επαναλάβετε την ενημέρωση, συμπεριλαμβανομένου του κατεβάσματος, αν είναι επιθυμητό.

note: Warning text for aborting an installation during the install process
en: If you abort the installation now,
    at least one patch is not installed correctly.
    You will need to do the update again.
el: Αν ματαιώσετε την εγκατάσταση τώρα,
    τουλάχιστον ένα πακέτο δεν θα έχει εγκατασταθεί σωστά.
    Θα χρειαστεί να κάνετε την ενημέρωση ξανά.

note: Warning text for aborting an installation without running SuSEconfig
en: If you abort the installation now, SuSEconfig will
    not be run. The patches have been installed
    correctly, but without running SuSEconfig
    some of them might not work as expected.
el: Αν ματαιώσετε την εγκατάσταση τώρα, το SuSEconfig δεν θα
    εκτελεστεί. Οι διορθώσεις έχουν εγκατασταθεί
    σωστά, αλλά αν δεν εκτελεστεί το SuSEconfig
    μερικές από αυτές μπορεί να μην λειτουργήσουν όπως αναμένεται.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort YaST Online Update?
el: Σίγουρα θέλετε να γίνει ματαίωση της  Online Ενημέρωσης YaST;

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Update
el: Μ&αταίωση Ενημέρωσης

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Update
el: &Συνέχεια Ενημέρωσης

en: <b>Patch:</b> %1<br>
el: <b>Διόρθωση:</b> %1<br>

en: <b>Summary:</b> %1<br>
el: <b>Περίληψη:</b> %1<br>

en: <b>Packages:</b>
el: <b>Πακέτα:</b>

en: Patch &Details <<
el: Λεπτομέρειες &Διόρθωσης <<

en: Patch &Details >>
el: Λεπτομέρειες &Διόρθωσης >>

en: Install Patch
el: Εγκατάσταση Διόρθωσης

en: Progress Log
el: Ιστορικό Προόδου

en: Patch Progress
el: Πρόοδος Διόρθωσης

en: Total Progress
el: Συνολική Πρόοδος

en: &Remove Source Packages after Update
el: Αφαί&ρεση Πηγαίων Πακέτων μετά την ενημέρωση.

en: <p>After connecting to the SuSE update server,
    YaST2 will download all selected patches.
    This could take some time. Download details are shown in the log window.</p>
el: <p>Ύστερα από την σύνδεση με τον διακομιστή ενημερώσεων της SuSE,
    το YaST θα κατεβάσει όλα τα επιλεγμένα πακέτα-διορθώσεων.
    Αυτό μπορεί να πάρει μερικό χρόνο. Αρκετές λεπτομέρειες θα παρουσιαστούν στο παράθυρο καταγραφής.</p>

en: <p>When the download has finished successfully, the
    patches will be installed. The progress is shown in the log window. If there
    are special messages associated with patches, they will be shown in an
    extra dialog when the patch is being installed.</p>
el: <p>Όταν έχει ολοκληρωθεί η λήψη επιτυχώς, οι
    διορθώσεις θα εγκατασταθούν. Η πρόοδος εμφανίζεται στο παράθυρο καταγραφής. Αν υπάρχουν
    ειδικά μηνύματα σχετιζόμενα με τις διορθώσεις θα εμφανιστούν σε έναν
    επιπλέον διάλογο, όταν η διόρθωση θα εγκατασταθεί.</p>

en: <p>After patches are installed, the downloaded
    data is no longer needed. To delete this data, activate 
    <b>Remove Source Packages after Update</b>.</p>
el: <p>Μετά την εγκατάσταση των διορθώσεων τα δεδομένα
    της λήψης δεν χρειάζονται πλέον. Για να διαγράψετε αυτά τα δεδομένα, ενεργοποιήστε
    την επιλογή <b>Αφαίρεση πηγαίων πακέτων μετά την ενημέρωση</b>.</p>

note: using SetContents (define in online_update.ycp)
en: Patch Download and Installation
el: Λήψη Διόρθωσης και Εγκατάσταση

en: Patch processing failed.
el: Η επεξεργασία της διόρθωσης απέτυχε.

en: &Username:
el: &Όνομα χρήστη:

en: Authentication Data
el: Δεδομένα Πιστοποίησης

en: &Password:
el: &Συνθηματικό:

en: &Keep Authentication Data
el: &Διατήρηση Δεδομένων Πιστοποίησης

en: &Clear Inputs
el: &Καθαρισμός Εισόδων

en: Retrieving information about new updates...
el: Ανάκτηση πληροφοριών σχετικά με τις νέες ενημερώσεις...

en: Authorization
el: Εξουσιοδότηση

en: Enter the registration data.
el: Εισάγετε δεδομένα καταγραφής.

en: User-Defined Location
el: Τοποθεσία Ορισμένη από τον Χρήστη

en: Initializing for CD update...
el: Αρχικοποίηση για ενημέρωση CD...

en: Getting a list of mirror servers...
el: Λήψη λίστας των Διακομιστών-Κάτοπτρο...

en: There was no update executed up to now.
el: Δεν έχει εκτελεστεί καμία ενημέρωση μέχρι τώρα.

en: Last successful update was performed less than one day ago.
el: Η τελευταία επιτυχημένη ενημέρωση εκτελέσθηκε λιγότερο από μία ημέρα πριν.

en: Last successful update was performed %1 day ago. | Last successful update was performed %1 days ago.
el[0]: Η τελευταία επιτυχής ενημέρωση εκτελέσθηκε πριν %1 μέρες

en: System &Information
el: Πληροφορ&ίες Συστήματος

en: Product: %1
el: Προϊόν: %1

en: Version: %1
el: Έκδοση: %1

en: Base Architecture: %1
el: Αρχιτεκτονική Βάσης: %1

en: Update Configuration
el: Ενημέρωση των ρυθμίσεων

en: &Installation source
el: &Πηγή εγκατάστασης

en: Location
el: Τοποθεσία

en: New Server...
el: Νέος Διακομιστής...

en: Edit Server...
el: Επεξεργασία Διακομιστή...

en: &Manually Select Patches
el: &Χειροκίνητη Επιλογή Διορθώσεων

en: &Reload All Patches from Server
el: Επαναφό&ρτωση όλων των Διορθώσεων από Διακομιστή

en: &Configure Fully Automatic Update...
el: &Ρύθμιση Πλήρους Αυτόματης Ενημέρωσης...

note: helptext dialog online update start screen
en: <p>YaST Online Update (YOU) is the easy way to get all recommended
    patches and security fixes from a SuSE update server.
    </p>
el: <p>Η Ενεργή Ενημέρωση YaST (YaST Online Update - YOU), είναι ο εύκολος τρόπος για να αποκτήσετε όλες τις προτεινόμενες
    διορθώσεις και διορθώσεις ασφαλείας από έναν διακομιστή της SuSE .
    </p>

en: <p>
    If <b>Manually Select Patches</b> is checked, all available patches will be shown
    from which to select the patches to install.<br>
    If <b>Reload All Patches from Server</b> is checked, all patches will be fetched
    from the server even when they already are locally available from a previous
    download.
    </p>
el: <p>
    Αν το <b>Χειροκίνητη Επιλογή Διορθώσεων</b> είναι επιλεγμένο, όλες οι διαθέσιμες διορθώσεις
    θα εμφανίζονται, από τις οποίες μπορείτε να επιλέξετε το ποίες θα εγκατασταθούν.<br>
    Αν το <b>Επαναφόρτωση όλων των Διορθώσεων από Διακομιστή</b> είναι επιλεγμένο, όλες οι διορθώσεις θα φορτωθούν
    από τον διακομιστή ακόμη κι αν είναι ήδη τοπικά διαθέσιμες από μία προηγούμενη
    μεταφόρτωση.
    </p>

en: <p>After clicking <b>New Server</b>, select a local
    installation source instead of an FTP or HTTP server or select
    another FTP or HTTP server. Click <b>Edit Server</b> to edit the location of the
    selected server.</p>
el: <p>Εφόσον κάνετε κλικ στο <b>Νέος Διακομιστής</b>, επιλέξτε μία τοπική
    πηγή εγκατάστασης αντί ενός εξυπηρετητή FTP ή HTTP ή επιλέξτε 
    άλλον εξυπηρετητή FTP ή HTTP. Επιλέξτε <b> Επεξεργασία Διακομιστή<b> για να επεξεργαστείτε 
    την τοποθεσία του επιλεγμένου διακομιστή</p>

en: <p>Clicking <b>Configure Fully Automatic Update</b>
    opens a dialog in which to configure YOU to check for updates once a day
    and automatically download and install updates when new ones are available
    without the need of user interaction.</p>
el: <p>Πατώντας στο <b>Ρύθμιση Πλήρως Αυτόματης Ενημέρωσης</b>
    ανοίγει ένας διάλογος στον οποίο μπορείτε να ρυθμίσετε το YOU έτσι ώστε να ελέγχει
    για ενημερώσεις μία φορά την ημέρα και αυτόματα να κατεβάζει και να εγκαθιστά ενημερώσεις 
    όταν υπάρχουν καινούριες, χωρίς την ανάγκη αλληλεπίδρασης με τον χρήστη.</p>

en: Welcome to YaST Online Update
el: Καλώς ορίσατε στην Ενεργή Ενημέρωση YaST

en: Login failed. Check that you have provided
    the correct user name and password.
el: Η σύνδεση απέτυχε. Ελέγξτε ότι έχετε εισάγει
    το σωστό όνομα χρήστη και κωδικό.

en: Initialization failed. Check that
    you have inserted the correct CD.
el: Η αρχικοποίηση απέτυχε. Ελέγξτε ότι
    έχετε εισάγει το σωστό CD.

en: Initialization failed. Try again.
    If failure continues, choose
    another SuSE FTP/HTTP server.
el: Η αρχικοποίηση απέτυχε. Προσπαθήστε ξανά.
    Αν η αποτυχία συνεχιστεί, επιλέξτε
    άλλον εξυπηρετητή SuSE FTP/HTTP.

en: Signature check for patch info files failed.
    Cannot load patch information.
el: Ο έλεγχος υπογραφής των πληροφοριών για τις διορθώσεις απέτυχε.
    Δεν μπορεί να γίνει φόρτωση των πληροφοριών διορθώσεων.

en: URL is invalid.
el: Το URL δεν είναι έγκυρο.

en: Patch information retrieval failed.
el: Η ανάκτηση των πληροφοριών για τις διορθώσεις απέτυχε.

en: Time of Scheduled Online Update?
el: Χρόνος της Προγραμματισμένης Online Ενημέρωσης;

en: &Code:
el: &Κωδικός:
