NetworkManager-vpnc - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: _Secondary Password:
sv: _Andrahandslösenord:

en: _Username:
sv: _Användarnamn:

en: _Domain:
sv: _Domän:

en: _Password:
sv: _Lösenord:

en: Connect _anonymously
sv: Anslut anon_ymt

en: Connect as _user:
sv: Anslut som _användare:

en: You need to authenticate to access the Virtual Private Network '%s'.
sv: Du måsta autentisera för att komma åt VPN-nätverket "%s".

en: Authenticate VPN
sv: Autentisera VPN

en: _Group Password:
sv: _Grupplösenord:

en: VPN Connection Manager (vpnc)
sv: VPN-anslutningshanterare (vpnc)

en: Compatible Cisco VPN client (vpnc)
sv: Kompatibel Cisco VPN-klient (vpnc)

en: TCP tunneling not supported
sv: TCP-tunnling stöds inte

en: The VPN settings file '%s' specifies that VPN traffic should be tunneled through TCP which is currently not supported in the vpnc software.
    
    The connection can still be created, with TCP tunneling disabled, however it may not work as expected.
sv: VPN-inställningsfilen "%s" anger att VPN-trafiken ska tunnlas genom TCP vilket för tillfället inte stöds i vpnc-programvaran.
    
    Anslutningen kan fortfarande skapas, med inaktiverad TCP-tunnling, men det kanske inte fungerar som väntat.

en: Cannot import settings
sv: Kan inte importera inställningar

en: The VPN settings file '%s' does not contain valid data.
sv: VPN-inställningsfilen "%s" innehåller inte giltiga data.

en: Select file to import
sv: Välj fil att importera

note: printf ("in impl_export\n");
en: Save as...
sv: Spara som...

en: A file named "%s" already exists.
sv: En fil med namnet "%s" finns redan.

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
sv: Vill du ersätta den med den du håller på att spara?

en: <b>Connection Name</b>
sv: <b>Anslutningsnamn</b>

en: <b>Required Information</b>
sv: <b>Nödvändig information</b>

en: <i>example: 172.16.0.0/16 10.11.12.0/24</i>
sv: <i>exempel: 172.16.0.0/16 10.11.12.0/24</i>

en: Please enter the information provided by your system administrator below. Do not enter your password here as you will be prompted when connecting.
sv: Ange den information som har tillhandahållits av din systemadministratör nedan. Ange inte lösenordet här eftersom du kommer att efterfrågas det när du ansluter.

en: The VPN login failed because the user name and password were not accepted.
sv: VPN-inloggningen misslyckades eftersom användarnamnet och lösenordet inte accepterades.

en: The VPN login failed because the VPN program could not be started.
sv: VPN-inloggningen misslyckades eftersom VPN-programmet inte kunde startas.

en: The VPN login failed because the VPN program could not connect to the VPN server.
sv: VPN-inloggningen misslyckades eftersom VPN-programmet inte kunde ansluta till VPN-servern.

en: The VPN login failed because the VPN configuration options were invalid.
sv: VPN-inloggningen misslyckades eftersom VPN-konfigurationsalternativen var ogiltiga.

en: The VPN login failed because the VPN program received an invalid configuration from the VPN server.
sv: VPN-inloggningen misslyckades eftersom VPN-programmet mottog en ogiltig konfiguration från VPN-servern.
